Zamów bezpłatny katalog

lub pobierz w formie pdf

Zamrażarki skrzyniowe

Aktywne filtry

Zamrażarka skrzyniowa - niezbędne wyposażenie restauracji i sklepów

Od wielu lat zamrażarka skrzyniowa stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia licznych lokali gastronomicznych oraz sklepów. Wynika to przede wszystkim z jej funkcjonalności, która pozwala na bezpieczne i wygodne przechowywanie produktów narażonych na szybką utratę świeżości. Ponadto zamrażarka skrzyniowa okazuje się niezwykle przydatna podczas chłodniejszych pór roku, kiedy nie mamy dostępu do świeżych warzyw i owoców. Jej cena nie należy jednak do najniższych, dlatego decydując się na zakup zamrażarki, warto wybrać produkt, który będzie energooszczędny oraz niezawodny. W naszej hurtowni Gastro Centrum oferujemy duży wybór zamrażarek skrzyniowych wyróżniających się wytrzymałością i niskim poborem prądu. Dzięki temu po zakupie nie generują wysokich kosztów utrzymania, a także okazują się inwestycją na długie lata

Dlaczego warto zdecydować się na zamrażarkę skrzyniową?

Osoby, które decydują się na zakup zamrażarki, często zastanawiają się, czy lepszym wyborem będzie zamrażarka skrzyniowa, czy szufladowa. Warto wówczas dokładnie przemyśleć, jakie są nasze potrzeby i wymagania. W przypadku lokali gastronomicznych, które zajmują się uprawą własnego ogrodu z warzywami i owocami, wygodniejszym rozwiązaniem może okazać się zamrażarka skrzyniowa. Wynika to przede wszystkim z jej dużej pojemności i możliwości układania mrożonek w dowolny sposób, bez żadnych ograniczeń wynikających z pojemności szuflad. Dlatego też zamrażarka skrzyniowa bardzo dobrze sprawdza się w większych lokalach, które zużywają więcej produktów.

Oprócz standardowych zamrażarek skrzyniowych oferujemy również modele ze specjalnymi szybami, które bardzo dobrze sprawdzają się w sklepach, barach i wszędzie tam, gdzie zależy nam na estetycznym wyeksponowaniu mrożonych produktów. Popularnością cieszą się zarówno zamrażarki z płaskimi, jak i wypukłymi szybami - ich wybór w dużej mierze zależy od preferencji właściciela lokalu. Każda z nich bardzo dobrze mrozi i łatwo utrzymać ją w nienagannej czystości. Dzięki temu sam towar sprawia wrażenie starannie dobranego i cechującego się wysoką jakością.

Trzy najważniejsze cechy, którymi powinna wyróżniać się godna uwagi zamrażarka skrzyniowa

Wiele osób popełnia błąd, chcąc oszczędzić na zakupie zamrażarki skrzyniowej i wybierając z tego powodu modele cechujące się gorszą jakością. Mimo że wysoka cena nie zawsze idzie w parze ze starannym wykonaniem i niezawodnością, często okazuje się, że bardzo tanie modele bywają awaryjne oraz niezbyt oszczędne w poborze prądu. W efekcie ich utrzymanie staje się droższe niż koszt nowej i sprawnie działające zamrażarki. Dlatego przed zdecydowaniem się na zakup, warto zwrócić uwagę na trzy cechy, które świadczą o jakości oraz funkcjonalności urządzenia:

- klasa energetyczna - zamrażarka skrzyniowa to jeden z tych sprzętów, które pracują przez całą dobę bez żadnej przerwy. Ponadto z powodu swoich wymiarów często zużywa nieco więcej prądu niż mniejsze urządzenia. Z tego powodu przed podjęciem decyzji o zakupie dobrym pomysłem będzie sprawdzenie klasy energetycznej wybranej zamrażarki. Najmniej prądu będą zużywały modele o klasie energetycznej A z jak największą liczbą plusów,

- hałas - jak już wspomnieliśmy, zamrażarka skrzyniowa jest urządzeniem, które pracuje przez cały czas. Dlatego też oprócz zużywanego prądu niezwykle istotny okazuje się poziom hałasu generowany przez urządzenie. W lokalach gastronomicznych zbyt duży hałas może przeszkadzać nie tylko klientom, ale również kucharzom, którzy nie będą w stanie skupić się na przygotowywaniu potraw. Z kolei w przypadku sklepów hałas bardzo często rozprasza i rozdrażnia klientów. Z tego powodu dbamy o to, aby oferowane przez nas zamrażarki pracowały cicho i stabilnie,

- zdolność utrzymania chłodu bez prądu - brak prądu przez dłuższy czas oznacza ogromne straty, jeśli przechowujemy dużo żywności w zamrażarce, które bez zasilania nie jest w stanie utrzymać niskiej temperatury przez określoną liczbę godzin. Dlatego coraz więcej nowocześniejszych modeli w przypadku braku zasilania utrzymuje temperaturę chłodzenia nawet przez kilkadziesiąt godzin. W efekcie zmniejsza się ryzyko poniesienia jakichkolwiek strat, szczególnie w sytuacjach, kiedy prądu zabraknie w nocy, a o awarii dowiemy się dopiero rano lub koło południa.

Zamrażarka skrzyniowa - przemyślane rozwiązania, które czynią ją jeszcze bardziej funkcjonalną

Prowadzenie lokalu gastronomicznego lub sklepu często okazuje się dużym wyzwaniem. W przypadku restauracji lub barów trudność stanowi między innymi szybka obsługa połączona z wysoką jakością oferowanych produktów. Wówczas warto zadbać o to, aby obsługa poszczególnych urządzeń znajdujących się w kuchni lub w spiżarni przebiegała sprawnie oraz intuicyjnie. Niestety problemem niejednokrotnie staje się odszukanie potrzebnych w danej chwili warzyw czy owoców w zamrażarce. Jako że zamrażarki skrzyniowe charakteryzują się dużą pojemnością, dotarcie do produktu znajdującego się na ich dnie może zająć wiele cennego czasu. Z tego też powodu oferujemy zamrażarki wyposażone w przydatne funkcje, które ułatwiają ich obsługę.

Rozważając zakup zamrażarki skrzyniowej, warto zwrócić uwagę na oświetlenie, które znacznie ułatwia segregację produktów oraz ich późniejsze odszukanie. Oprócz tego istotne okazują się także wygodne uchwyty, które pozwalają na szybkie i łatwe otworzenie pokrywy. Nasza zamrażarki mają ponadto dopasowane do ich wymiarów kosze, w których można poukładać najczęściej używane produkty. Dzięki temu, że wspomniane kosze montuje się w górnej części zamrażarki, zyskujemy również łatwiejszy dostęp do artykułów znajdujących się na dnie urządzenia.

Gdzie ustawić zamrażarkę skrzyniową, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną w pomieszczeniu przestrzeń?

Duże rozmiary zamrażarki skrzyniowej sprawiają, że przed zakupem warto zastanowić się, w którym miejscu chcemy ją ustawić. Dobrą lokalizacją okazują się między innymi spiżarnie. Należy przy tym pamiętać, że ustawienie powinno umożliwiać wygodne otwieranie urządzenia - w taki sposób, aby pokrywa o nic nie zahaczała ani w nic nie uderzała. Ponadto producenci często wskazują odległość, jaką powinniśmy zachować między zamrażarką a innymi urządzeniami czy ścianami. Dobrym pomysłem będzie również unikanie pomieszczeń, w których panuje wysoka wilgotność powietrza.