Filtry

Cena

8 405,00 zł - 21 100,00 zł

Producent

Szerokość (mm)

od 
do 

Głębokość (mm)

od 
do 

Wysokość (mm)

od 
do 

Pokaż/ukryj więcej opcji

Temperatura min. (°C)

od 
do 

Temperatura max. (°C)

od 
do 

Moc (kW)

6 - 31

Napięcie (V)

Klimatyzatory

Pobierz ofertę w PDF

Patelnie gazowe

Aktywne filtry

Dlaczego warto kupić patelnię gazową gastronomiczną?

W warunkach domowych kotlety i inne potrawy smaży się na patelni stawianej na kuchence. Jednak takie rozwiązanie jest mało efektywne w przypadku restauracji i innych lokali żywienia zbiorowego, gdzie liczy się szybkość oraz skuteczność działania. Z tego względu warto zdecydować się na profesjonalne patelnie gastronomiczne – wygodne dla kucharzy i niezawodne. Nie bez znaczenia jest stabilna konstrukcja oraz zastosowane materiały. Stal nierdzewna używana do produkcji patelni elektrycznych i gazowych doskonale znosi działanie wysokich temperatur, kontakt z olejem czy środkami czyszczącymi.

Jak są zbudowane specjalistyczne patelnie gazowe?

W zależności od wielkości lokalu oraz jego specyfiki, można zdecydować się na model samodzielnie stojący na stelażu lub patelnie nastawne gwarantujące nieco większą mobilność. Są one zwykle mniejsze i działają w połączeniu z gazem z butli, dlatego sprawdzą się między innymi w food truckach. Stojące urządzenia można zwykle podłączyć do instalacji gazu ziemnego. Każda patelnia gastronomiczna gazowa składa się z części grzewczej połączonej z rozległą misą, gdzie ma miejsce proces smażenia. Jest ona ruchoma, co umożliwia swobodne zlanie zużytego oleju po zakończeniu smażenia.

Rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo gazowych patelni gastronomicznych

Urządzenia wykorzystujące energię pochodzącą ze spalania gazu ziemnego lub płynnego wymagają zastosowania zaawansowanych technologicznie zabezpieczeń. Dzięki nim możemy być pewni, że pracownicy i goście lokalu nie będą narażeni na działanie szkodliwych substancji. Wśród rozwiązań, w które wyposażone są patelnie gazowe gastronomiczne z naszej oferty, znajdują się między innymi termostat wraz z zabezpieczeniem przed niekontrolowanym wzrostem temperatury. Poszczególne elementy konstrukcyjne wykonano z tworzyw dostosowanych do specyfiki paliwa gazowego z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Całość tworzy sprawnie funkcjonujący i wygodny w użytkowaniu układ.