Filtry

Cena

90,00 zł - 500,00 zł

Producent

Zamów bezpłatny katalog

lub pobierz w formie pdf

Chemia profesjonalna - Maszynowe mycie naczyń

Aktywne filtry

Maszynowe mycie naczyń – chemia profesjonalna 

Profesjonalna chemia do naczyń w znacznym stopniu ułatwia zachowanie sterylnej czystości naczyń oraz innych akcesoriów mających bezpośredni kontakt z żywnością. Skuteczne w działaniu i ekonomiczne w użyciu środki nadają się do zmywarek podblatowych oraz kapturowych, a także zmywarek z transportem taśmowym i koszowym. Co ważne, profesjonalną chemię myjącą można stosować zarówno w punktach gastronomicznych, jak i w domach prywatnych. Ze względu na możliwość zakupu środków w hurtowych ilościach najchętniej są one jednak wykorzystywane w restauracjach, hotelach, barach oraz klubach. Oprócz zmywarek środków można używać także do ręcznego czyszczenia przyborów kuchennych, między innymi w kuchniach przemysłowych, firmach cateringowych, piekarniach i sklepach mięsnych.  

Właściwości chemii profesjonalnej 

Oprócz skutecznego domywania naczyń z wszelakich zanieczyszczeń chemia profesjonalna do mycia maszynowego ma o wiele więcej atutów. Doskonale neutralizuje wszelkie przykre zapachy, pozostawiając zastawę stołową świeżą i gotową do użytku. Do wyboru pozostają formuły całkowicie bezzapachowe lub o świeżym, cytrynowym zapachu. Aby dodatkowo uzyskać estetyczny połysk, warto stosować środki myjące z profesjonalnymi nabłyszczaczami. Kolejną zaletą jest niezaprzeczalna ekonomiczność chemii profesjonalnej. Skoncentrowane formuły w hurtowych ilościach, na przykład w dwudziestopięciolitrowych kanistrach, znacznie obniżają koszty zmywania, co ma szczególne znaczenie w dużych punktach gastronomicznych.  

Zwykle chemia profesjonalna charakteryzuje się silniejszymi właściwościami czyszczącymi. Dzięki działaniu utleniającemu środki do gruntownego mycia dokładne usuwają nie tylko standardowe, tłuste zanieczyszczenia, ale również zaschnięte osady, na przykład z kawy i herbaty albo zabrudzenia szminką. W efekcie naczynia wyjęte ze zmywarki nadają się do bezpośredniego użycia, bez konieczności ponawiania programu mycia. Co więcej, przy zastosowaniu chemii profesjonalnej zamiast uciążliwego szorowania możliwe jest usunięcie bezpośrednio w zmywarce nawet bardzo przypalonych resztek jedzenia oraz uporczywych warstw zaschniętej skrobi. Działanie antykorozyjne chemii profesjonalnej zapobiega niszczeniu naczyń, przez co mogą one dłużej posłużyć w lokalu gastronomicznym. Chemia profesjonalna dobrze wiąże też twardość wody, co zapobiega powstawaniu na naczyniach smug i osadów z kamienia 

Środki czyszczące do wyboru 

W zależności od posiadanego rodzaju zmywarki należy wyposażyć się w odpowiednie środki czyszczące: w formie tabletek, płynów lub proszków. Zastosowania specjalnych koncentratów wymagają przykładowo zmywarki jednokomorowe z systemem wymiany świeżej wody. Podobnie rodzaj środków czyszczących można dostosować do materiałów, z jakich wykonane są naczynia używane w punkcie gastronomicznym. Do uporczywych osadów najlepiej sprawdzą się formuły, w których zastosowano chlor aktywny. Środki bez chloru są natomiast odpowiednie do akcesoriów z aluminium i innych stopów metali lekkich, takich jak blachy, pojemniki, tace, garnki i patelnie. 

Intensywne środki myjące o odczynie alkalicznym, bez chloru i kwasu nitrylotrioctowego, mają działanie odpieniające oraz wybielające, co sprawdza się podczas mycia naczyń z tworzyw sztucznych, porcelany oraz stali nierdzewnej. Doskonale czyszczą naczynia, sztućce oraz sprzęt kuchenny. Niskopieniący się płyn do mycia naczyń bardzo dobrze czyści także naczynia szklane. W ofercie pozostają dodatkowo środki przyjazne środowisku na bazie naturalnych enzymów usuwających zabrudzenia.  

Jak stosować chemię profesjonalną? 

Dostępne w naszej ofercie koncentraty posiadają jasno opisane zasady stosowania, dzięki czemu są maksymalnie proste w użyciu. Dozowanie należy dostosować przede wszystkim do wielkości zmywarki, ale niekiedy także do stopnia zabrudzeń na naczyniach. Niektóre proszki oraz płyny należy rozcieńczać, mieszając je z czystą wodą. Dla optymalnego zużycia środków dobrze jest posługiwać się profesjonalnymi urządzeniami dozującymi.