Zobacz nasze AukcjeProjekty technologiczne kuchnii

Zamów bezpłatny katalog

lub pobierz w formie pdf

Miksery planetarne

Aktywne filtry

Miksery planetarne to urządzenia, bez których wiele lokali gastronomicznych, piekarni i cukierni nie wyobraża sobie funkcjonowania. Kondensują one czas potrzebny do wielu męczących czynności kulinarnych do absolutnego minimum, dając zdumiewające efekty. W ofercie naszego sklepu znajduje się wiele modeli mikserów planetarnych o ogromnej rozpiętości pojemności dzieży oraz funkcji. Zaoszczędzą one mnóstwo czasu i energii pracowników, dając przestrzeń niezbędną do wykonywania prac, których nie sposób zastąpić maszyną.

Dlaczego warto mieć mikser planetarny?

W punktach gastronomicznych każdego dnia zachodzi konieczność wyrabiania dużej ilości ciast, kremów, majonezów, idealnego mieszania mięsa mielonego czy innych półproduktów. Długie mieszanie zapewnia nie tylko doskonałe rozprowadzanie składników względem siebie, ale również umożliwia właściwe napowietrzenie i spulchnienie ich, przez co zyskują pożądaną konsystencję. Ręczne zagniatanie ciast i mieszanie farszów to duże obciążenie fizyczne, dlatego warto dać się wyręczyć – i to nie raz, lecz każdego dnia!

Mikser planetarny to urządzenie o dużej sile, które przy pomocy specjalnych narzędzi miesza i wyrabia włożone do dzieży półprodukty na idealnie gładkie masy. Zasada jego działania jest o tyle prosta, że wymaga jedynie odmierzenia składników i wsypania ich do specjalnej misy, zaprogramowania, a na końcu wyjęcia gotowej masy po upływie konkretnego czasu.

Miksery planetarne z pojemnością dostosowaną do potrzeb

Dla mniejszych punktów gastronomicznych lub przedsiębiorstw o mniejszych potrzebach pod kątem ilości zagniatanego ciasta czy wyrabianych mas, polecamy miksery planetarne wolnostojące o mniejszych rozmiarach i pojemności dzieży 4-7 litrów. W sprzedaży mamy także przemysłowe urządzenia o pojemności 10 czy nawet 30 litrów. W szczególności polecamy je do użytku piekarni, dużych cukierni, pizzerii czy innych zakładów produkujących żywność na większą skalę.

Różne sposoby mieszania ciasta w mikserach planetarnych

Dzięki wymiennym końcówkom, w większości oferowanych przez nas modeli mikserów, można uzyskać pożądany stopień rozdrobnienia masy i napowietrzenia jej. Dostępne są haki i mieszadła, najlepsze w przypadku gęstych ciast, a także rózgi, przy pomocy których można uzyskać idealną konsystencję białek na bezy lub puszysty krem. W bardzo zaawansowanych technologicznie modelach zamontowane są specjalne ramiona, które imitują ruch zagniatających ludzkich rąk. Gwarantują one prawidłowe spulchnienie ciasta i jednostajną pracę przy utrzymaniu tej samej temperatury ciasta, co sprzyja jakości uzyskanego produktu.

Dostosuj prędkość i tryb pracy swojego miksera planetarnego

Wszystkie dostępne u nas miksery planetarne producenci wyposażyli w szereg funkcji przydatnych dla danego typu i do konkretnych zastosowań. Praca pulsacyjna to funkcja przydatna przy konieczności uważnego, stopniowego rozrabiania surowców. Kilka trybów prędkości oraz możliwość ustawienia czasu pracy urządzenia to gwarancja sukcesu – idealnie wyrobionego ciasta bez żadnego wysiłku!

Systemy bezpieczeństwa w mikserach planetarnych

Producenci sprzętów, które mamy w asortymencie, wyposażyli swoje urządzenia w specjalne systemy bezpieczeństwa, dzięki którym praca w pośpiechu czy zatłoczonej kuchni nie generuje ryzyka wypadku. Automatyczne wyłączniki uniemożliwiają przypadkowe wyjęcie dzieży czy podniesienie narzędzia, podczas gdy mikser pracuje na pełnych obrotach. Dodatkowo miksery mają specjalne osłony, nie tylko zabezpieczające otoczenie przed rozpryskiwaniem się mieszanki, ale również zabezpieczające przed przypadkowym włożeniem ręki do dzieży. Dostępne u nas roboty mają także systemy uniemożliwiające włączenie obrotów, gdy któryś z elementów został nieprawidłowo zamontowany.

Decydując się na zakup urządzenia miksującego z naszej oferty, ma się gwarancję lekkości pracy przy przyrządzaniu produktów żywnościowych, przy minimalnym wysiłku. W pełni zautomatyzowane mieszanie mas pozwala skupić się na precyzyjniejszych czynnościach w kuchni, dzięki czemu produkcja żywności osiąga zadowalające tempo i jakość.